Jysk/Fynsk mesterskab

Program

Hermed info. omkring stævnet

  • Sted: Idrætscenter Vest, Mozartsvej 5, 7500 Holstebro

  • Kl. 07.30 Afgang fra UCS10 (man møder omklædt)

    • HUSK: indendørssko + fodboldstøvler + benskinner + drikkedunk + stor madpakke.

  • Kl. 09.15 Velkomst i hal 1.

  • Kl. 09.30 Volley i hal 1 og hal 2.

    • Der spilles til 25 pr. sæt

    • Der er afsat 13 min. pr kamp. 2 min til skift mellem kampene.

    • Medbring gerne selv volleybolde

  • Kl. 11:45 præmieoverrækkelse

  • Kl. 12:00 Fodbold.

    • Der er påsat dommere på alle kampe

    • Medbring gerne selv bolde og evt. overtræksveste

  • Kl. 16:00 præmieoverrækkelse

  • Kl. 18.00 Forventet hjemkomst til UCS10.

Kantinen er åben.

Opførsel

"Vi er ikke arrogante - vi er bare bedre"

  • VINDERMENTALITET som kræver vi har positiv/konstruktiv reaktion efter fejl-aktioner og vi har 100% fokus på egne aktioner og ikke fokus på vilkår (dommer, vejret, modstander, baneforhold, tilskuere osv.) som vi ikke kan gøre noget ved.

  • RESPEKT for modstander, dommere, tilskuere, omklædning og oprydning efter en selv.

  • SUPPORT når man ikke selv spiller, så hepper man på de øvrige UCS10 hold.

  • TIDEN er knap mellem kampene, derfor få spist, drukket, hvilet når der er mulighed for det. Kom over til den næste kamp i god tid og hjælp hinanden/følges ad.

Hold til Volleyball

Pigeholdet

Pigeholdet

  • Sarah B. Jeppesen

  • Sofie F. Andersen

  • Alexandra

  • Mille Kristensen

  • Caroline H. Pedersen

  • Sille

  • Thea

Hold 1+5

Hold 1

  • Elliot L. Bjørnsholm

  • Thor K. Nielsen

  • Magnus K. Nielsen

  • Paw B. D. Gustafsen

  • Sebastian L. Schmidt

  • Toke

Hold 5

  • Bøffe

  • Bertram Groth

  • Jonas Visti

  • Kristian Weber Johansen

  • Mads Søgaard Nielsen

  • Benjamin Hjorth Petersen

  • Nicolai Foget Jørgensen

  • Casper Smærup Nielsen

Hold 2

Hold 2

  • Abdu

  • Mathias Aagaard

  • Felix M. Andersen

  • Mads M. L. Rune

  • Emil S. Ungureanu

  • Oscar Myrtue Rogersen

  • Gabriel

Hold 3

Hold 3

  • Mathias Guldmann

  • Jonas Holme Melander

  • Simon Timmermann Nielsen

  • Lucas Bloch Svenson

  • Lucas Ringgaard Rendtslev

  • Jonathan Kløvning Worm

  • Elliot Sofus Amondin Bratbøl

  • Emil Haugaard Jacobsen

Hold 4

Hold 4

  • Frederik Risum Krog

  • Jakob Cæsar Stokholm Nielsen

  • Mads Rosleff Fischer

  • William Bundgaard Lambek

  • Marcello Dei Rossi

  • Simon Soisane Mikkelsen

  • Ahmed Hodzic

  • Anders Birch Hansen

  • Christian Svane Olesen

  • Frederik Karup Larsen

  • Frederik Wedderkopp Bøgild

  • Magnus Skovfoged Ellesen Laursen

  • Henos Yosief Yihdego

  • Jonas Bang Elmose

  • Oliver Wedderkopp Bøgild

  • Khaled Moayad Abu-Zughad

  • Nicklas Kruse Jensen

  • Asbjørn

  • Matti

Fodboldturnering

  • Ved pointlighed gælder følgende:

    • Indbyrdes kampe

    • Pointforskel

    • Antal scorede mål

    • Lodtrækning

Supporter programmet.

  • Omklædning kl. 11.30 inde Hallen i forbindelse med Volleyball

  • Kl. 12.00 A-holdet (Bane 1 - RS) Fælles opvarmning kl. 11.45

  • Kl. 12.15 B-holdet (Bane 3 - SNH) + Pigeholdet (Bane 4 - FB)

  • Kl. 12.50 Pigeholdet (Bane 5 - FB) Mødetid kl. 12.30

  • Kl. 13.15 B-holdet (Bane 3 - SNH) Mødetid kl. 13.00

  • Kl. 13.25 Pigeholdet (Bane 5 - RS) Mødetid kl. 13.15

  • Kl. 14.00 Pigeholdet (Bane 5 - RS) Mødetid kl. 13.45

  • Kl. 14.40 A-holdet (Bane 1 - FB/SNH) Mødetid kl. 14.15

  • Kl. 15.10 Evt. B-holdet Finale (Bane 2)

A-rækken

  • Spilletid 2*35 min.


B-rækken

  • Spilletid 2*25

+ Weber, Søgaard, Bloch.

Pigerækken

  • 2*15 min

A-holdet

B-holdet

Pigeholdet